ضعيف سیاست آمریکا روز گذشته دونالد ترامپ

ضعيف: سیاست آمریکا روز گذشته دونالد ترامپ مدارس آمریکا دولت دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ لوایح مهاجرتی تازه را می‌پذیرد

به گفته کاخ سفید، دونالد ترامپ از دو لایحه مهاجرتی جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا که پیشتر با آن مخالفت کرده بود، حمایت می‌کند. در همین حال با استمرار سیاس

ترامپ لوایح مهاجرتی تازه را می‌پذیرد

ترامپ لوایح مهاجرتی تازه را می پذیرد

عبارات مهم : سیاست

به گفته کاخ سفید، دونالد ترامپ از دو لایحه مهاجرتی جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا که پیشتر با آن مخالفت کرده بود، حمایت می کند. در همین حال با استمرار سیاست های مرزی سختگیرانه آمریکا تنها طی دو ماه حدود ۲۰۰۰ کودک از والدینشان در مرز مکزیک جدا شدند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا پیشتر روز جمعه در مصاحبه با فاکس نیوز یکی از دو پیشنهاد مهاجرتی را که شانس بیشتری جهت تصویب شدن دارد، مورد انتقاد قرار داد. او گفت: قطعا دو لایحه ای که بیش از این میانه رو باشند، امضا نخواهم کرد. من به لایحه ای نیاز دارم که امنیت مرزی فوق العاده ای جهت این کشور فراهم کند. من مجبورم این کار را کنم.

ترامپ لوایح مهاجرتی تازه را می‌پذیرد

به گزارش رویترز، اندکی بعد از سخنان مدیر جمهوری آمریکا تیم رهبری پل راین، مدیر مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این طرح ها را بازبینی می کنند. این لوایح مانع از اخراج ۱.۸ میلیون “رویاپرداز” شده است و راه کسب شهروندی را جهت آنها باز می کند. رویاپردازان واژه ای جهت اشاره به گروهی از مهاجران عمدتا لاتین تبار است که در دوران کودکی به صورت غیر قانونی از مرزهای آمریکا عبور کرده و سال ها در بلاتکلیفی زندگی کردند. در حالی که اکثر آنها در مدارس آمریکایی تحصیل کردند ولی ترساندن اخراج همواره بر سر آنها بوده است.

با این حال کاخ سفید بعدا اعلام کرد، ترامپ در حقیقت از این پیشنهاد که حامی رویاپردازان است و پیشنهاد دیگری که سختگیرانه تر هست، پشتیبانی می کند. راج شاه، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت: مدیر جمهوری آمریکا کاملا از لایحه باب گودلات جمهوری خواه و لایحه رهبری مجلس نمایندگان آمریکا حمایت می کند. او لایحه گودلات یا رهبری مجلس را امضا خواهد کرد.

به گفته کاخ سفید، دونالد ترامپ از دو لایحه مهاجرتی جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا که پیشتر با آن مخالفت کرده بود، حمایت می‌کند. در همین حال با استمرار سیاس

ترامپ سپتامبر گذشته آخر برنامه “داکا” را که ژوئن ۲۰۱۲ از سوی دولت باراک اوباما ایجاد شده است بود، اعلام کرد. او تا مارس ۲۰۱۸ به کنگره وقت داد تا جایگزینی جهت این برنامه جنجالی پیدا کند ولی این ضرب الاجل هرگز محقق نشد. صدها هزار رویاپرداز طبق قانون داکا موقت از ترساندن اخراج رها شده است بودند ولی این قانون اکنون در دادگاه های فدرال در دست بررسی است.

ترامپ از سپتامبر گذشته خبر های متناقضی راجع به رویاپردازان و لایحه مهاجرتی منتشر کرده است که جو ناآرامی را در کنگره و همچنین جهت رویاپردازان به وجود آورده هست. حال با نزدیک شدن آمریکا به انتخابات ماه نوامبر کنگره، جمهوری خواهان در تلاش هستند تا ضربه احتمالی از جانب رای دهندگان لاتین تبار را به حداقل برسانند.

در همین حال دولت آمریکا جمعه اعلام کرد، حدود ۲۰۰۰ کودک طی دو ماه در مرز مکزیک از والدینشان جدا شدند. طبق این آمار، ۱۹۵۵ کودک بین ۱۹ آوریل تا ۳۱ مه در مرز آمریکا – مکزیک از ۱۹۴۰ والدین خودشان جدا شدند.

ترامپ لوایح مهاجرتی تازه را می‌پذیرد

با ادامه سیاست های سخت گیرانه دولت دونالد ترامپ علیه مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد آمریکا می شوند، در هفته های اخیر مرزبانان این کشور شروع به بازداشت بزرگسالان و اعزام آنها به بازداشتگاه های موقت کردند و همین اقدام منجر به جدا شدن آنها از کودکانشان شده است است.

آمارهای تازه به شدت از آمارهایی که رویترز از اکتبر ۲۰۱۶ تا فوریه امسال گزارش کرده بود، بالاتر هست. آمار مهم از جدایی کودکان و والدینشان که اکنون حدود ۴۰۰۰ تن هست، مشمول بر ماه مارس و اوایل آوریل ۲۰۱۸ نمی شود. اکنون با وارد کردن اتهام مجرمانه عبور غیرقانونی، مهاجران بزرگسال روانه زندان می شوند و کودکان همراه آنها تحت عنوان “فرد صغیر بدون سرپرست” به وزارت سلامت و بهزیستی آمریکا سپرده می شوند.

به گفته کاخ سفید، دونالد ترامپ از دو لایحه مهاجرتی جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا که پیشتر با آن مخالفت کرده بود، حمایت می‌کند. در همین حال با استمرار سیاس

این در حالی است که جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا که هر لحظه از مدافعان سیاست های ضدمهاجرتی بوده، در یک هفته گذشته بارها تلاش کرده سیاست “تحمل صفر” که هیچ گونه تسامحی جهت عبور غیرقانونی از مرزها را در نظر نمی گیرد، تبیین کند. سشنز حتی روز گذشته با اشاره به یکی از آیه های انجیل تلاش کرد وجاهت شرعی جهت سیاست های خود فراهم کند.

واژه های کلیدی: سیاست | آمریکا | روز گذشته | دونالد ترامپ | مدارس آمریکا | دولت دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog